ATLAS ROYAL TOURS

לראות מעבר ליעד

פורסם ע"י admin ב פברואר - 20 - 2012 0 תגובה

הפסטיבל מתקיים מידי שנה בחודש יוני בעיר הנמל איסאווירה (מוגדור) שמשמעות שמה "תמונה מצויירת" וכשמה כן היא,עיר חוף יפיפייה עם רצועת חוף ארוכה. העיר ממוקמת ובנויה על חצי אי סלעי על קו החוף הדרומי של האוקיינוס האטלנטי. מוגדרת כעיר המסמלת מורשת אוניברסלית של האנושות ע"י ארגון יונסקו. איסאווירה מעולם לא הפסיקה לסקרן תיירים ואומנים מכל העולם- אורסון ווילס, מיק ג`אגר,ג`ימי הנדריקס התגורר בה מספר שנים בשנות השישים והשבעים והשחקן שון קונרי רכש בית נופש בעיר. העיר מציעה נמל דייגים מיוחד ובו מסעדות דגים טובות, סמטאות יפות וציוריות,רחובות צרים הבתים מסוידים לבן והתריסים צבועים בכחול מראה המעניק לה דמיון ותפיסה ים-תיכונית וניכרת בה התרבות הספרדית יותר משאר ערי מרוקו. רבים האומנים הפוקדים אותה ובשנים האחרונות הפכה העיר לוודסטוק ומוכרת כ – "עיר ההיפים" של מרוקו.
פסטיבל הגנוואה נחשב לאחד מפסטיבלי המוסיקה המרתקים והגדולים בעולם ,- העיר איסאווירה נכנסת לטראנס מידי שנה. בזמן הפסטיבל העיר מתעוררת לצעקות השחפים ונרדמת לצלילי הכלים המוסיקליים של הגנוואה.
בכלים הייחודים המאפיינים את המוסיקה שלהם אנשי הגנוואה ביחד עם מוסיקאים מכל העולם מתחום הג`אז והרוק חולקים יחד את המוסיקה שלהם ברוח של אחווה לגלות כל פעם מחדש מורשת מוסיקלית עשירה במיוחד. הפסטיבל מעניק את הגוון הייחודי שלו ומאפיינות אותו רוחניות אנשי הגנוואה המרוקאים, מפגשים מוסיקליים עם אומנים בינלאומיים לבין מוסיקאים מכל רחבי מרוקו החלפת רעיונות ודיאלוג מוסיקלי ותרבותי בין הזרמים השונים של המוסיקאים הקיימים במרוקו ובאיסאווירה לבין מוסיקאים מהעולם וכל זה על רקע "עיר הרוחות" שם הכינוי שדבק בעיר איסאווירה..
הפסטיבל נוסד בשנת 1998 והפך עם הזמן לאחד מאירועי התרבות החשובים והמובילים בקרב קהל מוסיקת עולם ובקרב מוסיקאים בינלאומיים הזמר סטינג הופיע בשנה הראשונה לקיום הפסטיבל אשר התחיל עם 20 אלף מבקרים וצמח למעל ל 500 אלף מבקרים, רובם מחו"ל.
"מעאלם" (מורים רוחניים) ולצידם מופיעים מיטב נגני הג`אז בעולם. מפגשי מוסיקה יחידה במינה יחברו הרכבים משני עולמות מוסיקליים שונים, פסטיבל הגנוואה יציג השנה כמו בכל שנה תוכנית מרתקת וקוסמופוליטית המשמרת את ערכי האחווה והאוניברסליות הכל כך חשובות לפסטיבל.
מוקמות במות מרכזיות תחת כיפת השמיים במתחם ההופעות של האמנים ובהם מתקיימות הופעות משותפות לאומני הגנוואה בשילוב אומנים מחו"ל ובמות קטנות אף הם תחת כיפת השמיים ובמדינה למופעי כלי נשיפה ופולקלור מרוקאי ומסורת מוסיקת גנוואה אותנטית.
הופעות אקוסטיות יתקיימו בריאדים (מבנה מרוקאי מסורתי) ובעיר העתיקה. מופעים אלו יכללו מפגשים עם המוסיקאים ומסיבות אפטר פארטי של מוסיקה אלקטרונית עם די- ג'יי.

הגנוואה Gnawa –

אנשי הגנוואה הם צאצאים של עבדים מאפריקה השחורה מתוכם צאצאים שנשארו באיסאווירה והפכו לגנוואה ומאורגנים בעמותות ברחבי מרוקו, הגנוואה הם מורים מוסיקליים הנקראים מעאלם מתוכם יש מגידי עתידות, מדיומים ותלמידים רוחניים.
תרבותם לא מוגבלת רק למוסיקה, יש להם כישורי ריפוי, כישוף ולימוד, הכל מתערובת אפריקאית, ערבית וברברית. למרות שהם מוסלמים, אנשי הגנוואה מבססים את הייחודיות שלהם בפולחן השדים – הטכסים שלהם דומים בהרבה לטכסי השתלטות על הגוף של המסורות האפריקאיות בדומה לטכס בו המשתתפים נכנסים לטראנס עמוק.
זוהי סימביוזה מוסיקלית של מוסיקת הגנוואה העתיקה מוסיקת העבדים הראשונה באנושות המזמינה מוסיקאים מכל הזרמים כמו : פופ, רוק,ג'אז ומוסיקה לועזית בת זמננו לגלות נתיבים חדשים במוסיקה.
פסטיבל הגנוואה למוסיקת עולם משמש אירוע בינלאומי כגשר בין עמים, דורות ותרבויות מן העולם כולו ומזמין אתכם לגלות את קשר התרבות שנולד ביבשת אפריקה ושמר על סגנונו המיוחד.
שבעה ימים ולילות של חגיגה מוסיקלית משכרת חושים.

פסטיבל הגנוואה

פסטיבל הגנוואה

 

 

 

 

 

 

 

 

Festival Gnaoua- פסטיבל הגנוואה

 

Dj Nanixa – spirit of Gnawa 2011

festival d'essaouira 2011

Comments

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב