ATLAS ROYAL TOURS

לראות מעבר ליעד

פורסם ע"י admin ב יולי - 18 - 2013 0 תגובה

בס"ד

 

15 יום, 14 ימים של טיול מדהים מקיף מרוקו הקסומה 

השתתפות בהילולת הצדיק רבי דוד ומשה זיע'א

 

ערי המלוכה,הקסבות, הרי אטלס והרי הריף

*מרקש*אגואים*עמק האוריקה*אסווירה*אגדיר* תרודאנת*תליווין*וורזאזאת*קניון הטודרה*ארפוד*מידלת* איפראן*פאס*ווזאן*תיטואן*טנג'יר*רבאט*קזבלנקה

 

יציאה: 04.10.2013  חזרה: 17.10.2013 הגעה: 18.10.2013 

 

 

למסלול טיול מרוקו +הילותה ר' דוד ומשה

יום 1/ יום שישי-  ת"א – אירופה – קזבלנקה – מרקש

מפגש קבוצה בנמל התעופה בן-גוריון. המראה מנתב"ג דרך יעד באירופה והמשך בטיסה נוספת  לקזבלנקה, קבלת ויזות ומטען בשדה התעופה מוחמד החמישי, ניתן זמן להחלפת כספים ב (CHANGE) וניסע לעבר העיר האדומה והיפה של מרוקו העיר מרקש. ניסע בתוואי עצי הארגאן, (אם יתאפשר נבקר באחד המפעלים באזור המתמחים בייצור שמן הארגאן). נמשיך בנסיעה עד להגעה לעיר "מרקש"- הלב הפועם של מרוקו. העיר המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלות מרוקו. סיור ראשוני להכרת העיר מרקש.הגעה למלון לקבלת שבת + ארוחת ערב.לינה  במרקש.

 

יום 2 / – יום  שבת  – מרקש

יום  שבת יום חופשי לחברי הקבוצה, לטיולים רגליים ברחובות ובאתרי העיר, להכרה עצמאית של העיר או כל דבר אחר בהתאם לרצונו של כל אחד בקבוצה. אחר הצהריים חופשיים לסיורים וטיולים בעיר. בצאת השבת לאחר ארוחת הערב יציאה לערב עשיר ומגוון עם קבלת פנים ממלכתית  פנטזיה אצל עלי + מופע מרכזי של אמנים ברברים וכיבוד קל. לינה  במרקש.

 

יום 3 /-יום  א-  –מרקש – הרי האטלס הגבוה דרך טיזינטישקה – אגואים- אוריקה – מרקש

לאחר ארוחת בוקר, ניסע לכיוון  הרי האטלס  נחצה את רכס הרי האטלס הגבוה ונתחבר עם כביש הנחשים אשר משלב נופים יפים ומיוחדים נופים עוצרי נשימה שנותנים הרגשה כאילו אנו נמצאים בטיסה אווירית. בכבישים מפותלים שבחודשי החורף מוצפים בשלגים ומפלסים והמון תיירים שנוהרים למראה הנוף המקסים. הכל עובר דרך המעבר ההררי  טיזינטישקה שמחבר  אותנו בעליה  כ 2500 מטר גובה מעל פני הים .הגעה לאגואים להשתתף בהילולת הצדיק רבי דוד ומשה זיע'א,לאחר סעודה במקום נמשיך לכיוון  עמק האוריקה הידוע כאחד העמקים הפוריים והיפים ביותר ונתרשם מהנוף המדהים והמשתנה מכפר לכפר, נתרשם מצורת החיים של הברברים המתגוררים בטבע , צורת החיים שלהם מחזירה אותנו אחורנית מעל 1000 שנה.נתרשם מעבודות סוגי האומנות על גווניה השונים;פיסול בחימר, שטיחים, ארטיזנה  ועוד. אפשרות לבקר באחד הבתים הכפריים ולהרגיש מקרוב את צורת החיים המיוחדת באזור זה. נתכבד בכוס תה ולחם כפרי עם שמן זית , דבש וחמאה ועוד.  לאחר הפסקה במקום נוסעים חזרה למלון במרקש , ארוחת ערב. לינה  במרקש.

 

יום 4 /- יום  ב  –  מרקש- אסווירה – אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מרקש ונמשיך בדרכנו לעיר אסווירה (מוגדור) הנמצאת לחופו של האוקיינוס האטלנטי, עיר לבנה שחלונותיה כחולים, מוקפת חומה שצבעה חום-אדמדם. נבקר במצודה שנבנתה ע"י מוחמד בן עבדאלה ב- 1760 . ברובע היהודי ובציון הצדיק ר' חיים פינטו זיע'א. נמשיך לכוון עיר הקיט והנופש, אגדיר. נעבור באזור עצי הארגן, במידה ויתאפשר נבקר באחד המפעלים המזקקים שמן ונמשיך בנסיעה לעיר אגדיר,נשתלב לעמק הארגן ועמק הסוס ונהנה ממראה נוף העשיר בדייג.  הגעה לעיר אגדיר  היפה והמיוחדת עם חוף ומפרץ מדהים,נמל ייצוא וייבוא הסחורות ונצפה על חיל הים המרוקאי אשר שומר על חופי מרוקו בחלק הדרומי צפוני של מרוקו.המשך סיור פנוראמי בעיר ברחוב המלך חסן השני ועוד. בתום הסיור , הגעה למלון , קבלת חדרים ארוחת ערב.לינה באגדיר.

 

יום  5/ – יום  ג  – יום שכולו  באגדיר

הבוקר נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה לתצפית פנורמית על העיר אגדיר,נרד לבקר באזור רעידת האדמה שהתרחשה בעיר ב-29.2.60 ,נבקר בשוק אל-חד אחד השווקים הגדולים ביותר של מרוקו. לאחר הסיור נחזור למלון ולאחר ארוחת ערב למעוניינים אפשרות ליציאה לערב חפלה במועדון קלאסי וייחודי לעיר.לינה באגדיר.

 

יום 6/ יום ד –  אגדיר– טרודנט – טליווין – וורזאזאת

 לאחר ארוחת בוקר עוזבים את העיר אגדיר ונוסעים לכיוון ווארזאזת דרך עמק הסוס והעיר ההיסטורית תרודאנת אשר שלטו בה שליטים רבים כגון שושלת המורביטון, שושלת אל-מואחידין, שושלת הסעדיין וכמובן תחת שלטונות זרים רבים, חומותיה המיוחדות והיפות ביותר בערי מרוקו כולל העיר החדשה והעיר העתיקה אשר משקיפים מכל כיוון להרי האטלס המושלגים בימות החורף. נגיע אל אחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו נמשיך לתילווין עיר גידול תבלין הזהב הזעפרן,לאחר הפסקה במקום נמשיך אל העיר ווארזאזת לא לפני ביקור בקסבות איית-בן-חדו. זוהי אחת הקסבות המשומרת על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס במרכז התיירות המקומית מהתיירים המגיעים למקום בכל ימות השנה. הקסבה שמשה  כמקום מושבו של אחד המנהיגים משבט הברברים בשם פאשה אל גלאווי אשר התמנה על ידי השלטונות הצרפתיים ששלטו באותה תקופה במרקו.הגעה אל העיר ווארזאזת שנמצאת במדבר מרוקו- בה יש את אולפני הסרטים המשמש את כל חברות ההפקה בעולם.ענף המתפתח במהירות במרוקו . לאחר סיור פנורמי  בעיר הגעה למלון , קבלת חדרים ארוחת ערב,לינה בווארזאזת .

 

יום 7/ ה': ווארזאזאת – טינגיר – קניון הטודרה  הדאדס – ארפוד

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מווארזאזת וניסע לצפון מזרח אל העיר ארפוד דרך הערים טינגיר, כפר הטודרה הדאדס. ביקור בדרך  "אלף הקסבות" בתים הבנויים כולם בסגנון בניה ייחודי למדבר, רבים מהם נהרסו ונבנו מחדש. נסייר בקניון "הטודרה" שאורכו 600 מ' וקירותיו הזקופים מתמרים לגובה של 400 מ', אחד האתרים היותר יפים ומעניינים של מרוקו. משם נמשיך לכיוון העיר ארפוד נראה את בארות המים היבשים שרשרת (פוגארות), שיטה מיוחדת של המקומיים לאגור מים.לקראת ערב נצא לסיור ג'יפים לראות את השקיעה המדהימה ביופיה בדיונות מרזוגה. נגיע למלון בארפוד, בלב נווה המדבר במחוז תפילאלת.לינה בארפוד.

 

יום 8/ שישי :  ארפוד – מרזוגה – ארפוד –  רשידייה – מידלת – איפראן – פאס

בבוקר זה נחצה את העיירה ריש השוכנת בפתחו של הנהר הגדול זיז המשקה את נאות תפילאלת. נמשיך לכיוון העיירה מידלת דרך העיר א-רשיידה, הממוקמת על אם הדרך לארפוד. שם נפגוש לראשונה בנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ זרועות בין דקלים לאורך נהר הזיז. או כפי שנקראה קסאר א-סוק ומשם, ניסע לאיפראן, עיירת קיט בלב שמורת טבע, במרום הרי האטלס התיכון שנבנתה ע"י הצרפתים לשמש כעיירת נופש ומתנשאת לגובה של 1.600 מ' מעל פני הים. נצפה במונמנט המרשים של האריה המפורסם שמשקלו 5 טון,סמלה של העיירה, נסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה שוויץ של מרוקו, משם ניכנס לקראת ערב לבירה הדתית רוחנית של מרוקו העיר "פאס" העברה למלון,ארוחת ערב.לינה בפאס.

 

יום 9/ –  יום  שבת: פאס יום חופשי בפאס

 יום שבת יום  חופשי לחברי הקבוצה, לטיולים רגליים ברחובות ובאתרי העיר, להכרה עצמאית של העיר או כל דבר אחר בהתאם לרצונו של כל אחד בקבוצה.  ניתן להישאר במלון  ולנצל את מתקני המלון כגון : בריכה, חדר כושר, מסג' ועוד, לקראת ערב יציאה לערב פולקלור עשיר ומגוון עם  חתונה מרוקאית  פאסית מקורית ומופעים אחרים ,כולל כיבוד קל ומשקה ראשון, חזרה למלון.לינה בפאס.

 

יום  10/ יום /א ': פאס

היום כולו יוקדש לעיר פאס- אשר שמרה על צביונה העתיק יותר מאשר כל ערי מרוקו. נסייר במלאח היהודי, ובאתרים יהודים נוספים, ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים עם רחובותיה הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים, אמני אריגה, נגרות, נחושת, שטיחים, ג'ילייז, צמחי מרפא ועוד… נעלי לנקודת תצפית פנורמי על פאס,מסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס משם נחזור למלון לארוחת ערב.לינה בפאס.

 

יום 11/ -ב  פס –ואזאן –תיטואן –  טנג'יר

לאחר ארוחת בוקר, נפרד מהעיר  ההיסטורית פאס, נמשיך בדרכנו לכיוון העיר ואזאן לאתר הצדיק רבי עמרם בן דיוואן זצ"ל להשתטח על הציון,בתום סעודה במקום נמשיך בדרכנו לעיר תיטואן, בירת מחוז טנג'יר בצפון מרוקו. עד שנת 1956 מדינת חסות ספרדית. העיר שוכנת בעמק הנהר מחנש  המכונה גם "ואדי מרטיל", בהרי הריף המקיפים אותה מדרום ומצפון, וכ-10 ק"מ מזרחית לשפך הים התיכון. הנמל הוא נמלה המערבי  של מרוקו לחופי הים התיכון. האקלים בעיר ים-תיכוני עם עונה גשומה בחורףקיץ יבש.מקור שם העיר בתרגום מברברית תיטואן = "מעיינות" או "עין" לא ידוע מתי העיר נוסדה, בקרבתה התגלו שרידים פונייםמאוריטניים ורומיים, החל מהמאה ה-10, לאחר סיור פנורמי נמשיך  בנסיעתנו לעיר טנג'יר הנמצאת בגבול הצפוני ביותר ומשקיפה על סוף האוקינוס האטלנטי בצפון ומימין מתחברת לים התיכון , טנג'יר מוכרת כעיר נמל שדרכה עוברות סחורות ודייג.היא עיר תיירות,יש בה שדה תעופה בינלאומי וניתן להגיע משם לאירופה בטיסה של כרבע שעה ובהפלגה של כשעה וחצי. טנג'יר מזכירה לנו את חיפה הבנויה על הרים ונופים ומושכת אליה תיירות רבה מכל העולם. תושבי טנג'יר דוברי שפות רבות , ערבית, צרפתית, ספרדית, אנגלית ועוד..סיור פנורמי בה והמשך למלון ,קבלת חדרים ארוחת ערב אפשרות לחפלה במלון.לינה בטנג'יר.

 

יום 12/ – ג – טנגיר-  רבאט- קזבלנקה

לאחר ארוחת בוקר ניפרד מהעיר טנג'יר ונמשיך בדרכינו לעיר הבירה רבאט, הבירה הדיפלומטית השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. בה משכנו של המלך מוחמד השישי ובני משפחתו, נעבור במפרץ בו-גרג מתקופת המורדים. נבקר ברחבת ארמון המלוכה ונתרשם מהמקום המפואר ביותר במרוקו תחת שמירה כבדה ועוד… לאחר הביקור נמשיך בדרכנו לכיוון העיר החדשה רבאט בה נמצאים רוב משרדי הממשלה , השגרירויות ממדינות רבות בעולם,  נבקר בשרידי המסגד הגדול ע"ש  טור חסן שנבנה על ידי הסולטן יעקב אל מנסור וכתוצאה מרעידת אדמה שפקדה את העיר ראבט ובמוזוליאום שנבנה על ידי חסן השני ובו טמונים המלך מוחמד החמישי  ובנו המלך חסן השני ואחיו הנסיך מולאי עבדאללה המוזילאום נבנה לזכר אביו המלך מוחמד החמישי. נמשיך לרחוב המרכזי נעבור דרך הפרלמנט המרוקאי (כנסת מרוקו),עם סיום ניסע לכיוון  העיר קזבלנקה  עיר הבירה הכלכלית של מרוקו , נתחיל עם סיור פנורמי בעיר הגדולה: באזור הטיילת-לה-קורניש ואתרים נוספים בעיר, בבית כנסת היהודי המפואר ע"ש בית אל שניבנה מתרומות יהדות העיר והראן באלגיר ונימצא קרוב לרובע אנפה היוקרתי,שוק החובוס הגעה למלון קבלת חדרים,לינה בקזבלנקה .

 

יום 13/ – ד –  קזבלנקה- יום שכולו קזבלנקה

את הבוקר נקדיש לעיר המסחרית כלכלית של מרוקו ששני שליש מהמסחר במדינה מרוקו מתנקז אליה. משם דרך החוף לרובע אנפה ואל הכיכר המרכזית ע"ש מוחמד החמישי. נצפה במסגד הגדול והמפואר שבנייתו נסתיימה ב-1993 ועלות בנייתו כ 850 מיליון דולר שגוייסו מתרומות. נבקר בשוק חובוז שנבנה ע"י הצרפתים. אחה"צ זמן חופשי לקניות והתארגנות אחרונה לקראת החזרה לארץ. חזרה למלון, לינה בקזבלנקה.

יום 14/ יום ה – ו –  15/ – קזבלנקה- אירופה-  אירופה – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון בקזבלנקה וניסע אל כיוון שדה התעופה מוחמד החמישי. יש להתכונן לבדיקות קפדניות  מצד משטרת הביטחון של השדה ולהקפיד על המשקל המותר בהתאם לתקנות של שדה התעופה במרוקו כולל תיק יד אחד לא עולה  על 8 ק"ג. כמו כן לא לשכוח את הדרכון ואת כרטיס הטיסה במזוודה. נצא בטיסה ליעד באירופה ומאירופה נמשיך בטיסה נוספת חזרה לארץ עייפים ומסופקים עם מטען חוויות שילוו אותנו לאורך שנים רבות.

 

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 1849$ + למעוניינים בלבד ב- 2 שבתות כשרות  80$ תוספת לאדם

הערה: מחיר הטיול עלול להשתנות ע"י חברות התעופה בארץ ובעולם, עקב עליית מחירי הדלק ומיסי נמל שאינם נמצאים בשליטתנו/אחריותנו. על הנוסע לקחת הערה זו לתשומת ליבו.

 

המחיר כולל:

 *טיסות למרוקו הלוך ושוב בחברות סדירות.

 *אשרת כניסה למרוקו. (ויזה)

 *בתי מלון 4-5 כוכבים על בסיס חצי פנסיון למעט בקזבלנקה לינה + א.בוקר קונטיננטלית בלבד.

 *מסי נמל והיטל בטחון כפוף לשינויים.

*אוטובוס או מיניבוס תיירים מפואר וממוזג.

 *מדריך ישראלי מוסמך

 *מופע פנטזיה  במרקש – אצל עלי עם קבלת פנים ממלכתית הכוללת תוכנית אומנותית עשירה .

*ערב חפלה עם תוכנית מגוונת  ועשירה של מופעי  פולקלור שונים .

המחיר אינו כולל:

*טיפים לנהג –ולמדריך נהוג 5$ לכל נוסע ליום . 

*ביטוח רפואי ומטען –  ניתן לעשות ביטוח במשרדינו.

וצאות אישיות: שתייה בזמן הארוחות, כביסה טלפון

*טיפים לנותני השירותים במרוקו.

 *ארוחות ערב בקזבלנקה

 *תוספת לחדר יחיד: 480$  לכל אדם שרוצה חדר לבד במשך ימי הטיול ללא בן זוג

 *כל מה שאינו תחת סעיף המחיר הכולל

 *הרשמת המטייל לטיול כמוה כהסכמה מלאה ובלתי חוזרת  לתנאים המופיעים בעלון זה

 אפשרות לתשלום בכרטיס אשראי בקרדיט או במזומן

 

לשומרי מסורת:

אוכל כשר למהדרין עם טבחית צמודה בכל ימי הטיול + כל ערב 6-7 סוגי סלטים  + ירקות,ביצים, סרדינים,טונה + 4 תוספות כולל מרקים, חרירה, קוסקוס עם ירקות ללא בשרים ועוד…כולל מנה עיקרית ; דגים מבושלים,דגים מטוגנים, + פירות העונה.ועוגות פרווה  הכל בתיאום מדריך הקבוצה.

 

לפרטים והרשמה: מרסל ביטון – נייד:0504-650-504        

  את טופס ההרשמה יש לשלוח חזרה לפקס : 153-73-7408407

דוא"ל : marcel68@walla.com

 

[subscribe2]

Comments

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב