ATLAS ROYAL TOURS

לראות מעבר ליעד

פורסם ע"י admin ב מרץ - 17 - 2013 0 תגובה

 באנר לטיול תבלינים

קוד טיול SAH

 מרוקו 13 יום

ערי המלוכה ונאות מדבר סהרה

קזבלנקה * רבאט * מקנס * פס * איפראן *  יום טיול בג'יפים בדיונות הסהרה * קניון הטודרה  * דרך אלף הקסבות * וארזאזאט * קלעה מ'גונה * אגדיר * עמק הסוס*  איסאווירא* מרקש * יום טיול בג'יפים באטלס הגבוה  * עמק אסני

 

מרוקו היא פנינת טבע חלומית עם איכות נצחית הגורמת למטייל בה לחוש שהעבר עם כל תהילתו עדיין מתגורר בה. תחושת צלילה אל תוך עולם של ימי הביניים עם קצב יומי שלא השתנה מאז בואו של האסלאם.זהו מסע בזמן לתקופת המווחידון והמוראביטון שהגיעו מהדיונות האין סופיות של הסהרה ובתקופת שלטונם פרצה צפונה פריחה מרהיבה של מסגדים,צריחים וארמונות.ארץ מסתורין והפתעות אינסופיות.קסם ניחוחות מנטה ופריחה המתערבבים בריח החריף של חצר הבורסקאים.מדינה שבה מתנגש מזרח עם מערב באפריקה.מעבר חד ממרומי פסגות רכסי הרי האטלס המדהימים המכוסים בשלג צחור אל דיונות משתפלות בסהרה הצחיחה,הזדמנות לחוות תרבות,נופים, צבעים וטעמים.

תוכנית הטיול

יום 1 – תל אביב – אירופה–  קזבלנקה

הבוקר נצא בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה, הבירה הכלכלית והמסחרית של מרוקו. לאחר קבלת אשרות נחיתה בשדה התעופה, נסיעה באוטובוס לעיר קזבלנקה,נסייר ברחבת מסגד חסן השני שהוא אחד הגדולים והמרשימים בעולם מוסלמי. נמשיך לאורך הטיילת  שלחוף האוקיאנוס האטלנטי(לה-קורניש), נתרשם משכונת עין דיאב בה בנו עשירי מרוקו והעולם הערבי את  בתיהם. נבקר בבית-הכנסת המפואר של הקהילה היהודית "בית-אל" . ארוחת ערב במלון.לינה בקזבלנקה.

 

יום 2 – קזבלנקה – רבאט –מקנס– פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרך המהירה לבירת מרוקו העיר רבאט, נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו.נבקר במוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר נבנה בידי מיטב אומני מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן ונשקיף מרחבת המגדל על הגשר שחוצה את נהר בורג-רג וצופה לעבר העיר סלה הצמודה לרבאט.בצהרים נמשיך לעירו של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק מהמאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור"  השער המהודר ורחבת השוק ההומה למרגלותיו. לאחר מכן נגיע  לעיר פס. בערב נצא למופע פולקלור וארוחת ערב באחד מהריאדים – בית מהודר בתוך ה"מדינה". ארוחת ערב במופע.לינה בפס.

 

יום 3 פס

היום יוקדש לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו – פס, אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעפיל לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת " אבן דנן "  ובבית העלמין היהודי, ארוחת ערב במלון. לינה: בפס.

 

יום 4 פס –איפרן– ארפוד

יום מרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. נבקר בעיירת הקיט איפרן, הממוקמת בגובה 1650 מטר מעל פני הים ובסביבתה היפה. בהמשך היום הנופים ישתנו לעינינו מדי כמה שעות, מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נעבור ליד כפרי רועים נוודים הנוטים אוהלם בעמק הזיז ונראה את הקסבות הבנויות מלבני בוץ. לעת ערב נגיע לארפוד נאת המדבר הענקית של עמק הטפילאלת. ארוחת ערב במלון.לינה בארפוד.  

 

יום 5 – ארפוד– יום טיול ג'יפים בסהרה – ריסאני דיונת מרזוגה – ארפוד

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את היום בנסיעה לסיור ג'יפים אל דיונת החול  הגדולה במדבר הסהרה. שם נתרשם מהמדבר, חוויה מרגשת עם מפגש מדבר סהרה נסיעה לעבר העיירה ריסאני, בה נולד מולאי שריף מייסד שושלת העלאווית השולטת כיום במרוקו, ניסע לתוך ליבה של מדבר סהרה, אזור העשיר במאובנים והמאוכלס בברברים יוצאי אפריקה השחורה, נצפה בשקיעת השמש.נתפעל איך הדיונות מחליפות גוונים וצללים לאחר מכן נשוב לבית המלון. ארוחת ערב במלון. לינה : בארפוד.

 

יום 6 – ארפוד– קניון הטודרה –וארזאזאט

נצא בנסיעה צפון מערבה אל קניון הטודרה המפורסם, נתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים למרגלותיו. נערוך בו טיול רגלי קצר ,נמשיך מערבה אל עמק הדאדס,שלאורכו פזורים כפרים ובוסתנים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים קסבות עתיקות לצד בניה חדשה המחליפה אותם, אף היא מבוץ.ניסע  בדרך "אלף הקסבות "  המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס עד לעיר וארזאזאט עיר הסרטים של מרוקו ענף המתפתח במהירות במרוקו. ארוחת ערב במלון.לינה בוארזאזאט.

 

יום 7– וארזאזאט – אגדיר

ניפרד מוארזאזאט ונמשיך מערבה, ובדרך נתרשם מהשינויים בטבע ובנוף. נחצה עיירות וכפרים ברברים טיפוסיים השוכנים למדרונות הרי האטלס, נחצה את עמק "הסוס" המפורסם בזכות עצי הארגן אשר מפירותיו מפיקים את השמן המפורסם. לקראת ערב נגיע לעיר הנופש והקיט של מרוקו – אגדיר, השוכנת על אחד החופים המרהיבים של האוקיאנוס האטלנטי. ארוחת ערב במלון.לינה : באגדיר.

 

יום 8 – אגדיר

היום יוקדש לעיר אגדיר,נעלה למצודה ונצפה על העיר החדשה שנבנתה מחדש לאחר רעידת האדמה שהתרחשה בשנת 1960,נבקר בנמל הדיג .נסייר רגלית בעיר החדשה ונתרשם  מפרבריה החדשים. לאחר ארוחת ערב נשוטט  בטיילת המפורסמת של העיר ונכיר מרוקו אחרת. ארוחת ערב במלון. לינה : באגדיר.

 

יום 9 – אגדיר – איסאווירה – מרקש

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר הפורטוגזית איסאווירה (מוגדור) השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי.במאה ה – 16 שימשה את הפניקים כעיר נמל  ומעבר עבור מגלי הארצות הגדולים מפורטוגל וספרד. היום היא עיר של אמנים, דייגים ופסטיבלים ונחשבת לוודסטוק של מרוקו. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בבתי מלאכה של עץ הערער, לעיר איסאווירה עבר מפואר בהיסטוריה של יהדות מרוקו.  משם נמשיך לבקר במצודה(מבצר ימי) "סקאלה". נעזוב את איסאווירה אל העיר האדומה, בירת הדרום-מרקש. לאחר ארוחת הערב המעוניינים יוכלו לצאת עצמאית לקזינו המפואר. ארוחת ערב במלון. לינה : במרקש.

 

יום 10 –  מרקש

נקדיש את היום לעיר האדומה מרקש אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה ונבנתה במאה ה- 11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו, העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי.אתריה המפורסמים ושוקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה המיוחדת. נבקר בבריכת המנארה, אשר בגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה. נלך ברגל בסמטאות המדינה, נתרשם  מעבודות מופת של ארכיטקטורה היספנו- מורית. נבקר בארמון "בהייה" המפורסם ונצפה על מסגד ה"כותובייה", סימלה של העיר. בעיר נמצאת הכיכר המפורסמת  " ג'אמע אל פנא ", כיכר ססגונית ודינמית על התופעות המסורתיות שבה : מספרי סיפורים ,לוליינים,זמרים,מאלפי נחשים וקופים מגידי עתידות ורקדנים ליד תעשיית המזון המהיר נוסח מרוקו. בערב נצא במאורגן למופע הפולקלור הגדול ביותר במרוקו, ערב ברברי טיפוסי להרי האטלס "הפנטזיה" כולל קבלת פנים על ידי אומנים ורוכבי סוסים וארוחות ערב באוהלים ססגוניים. ארוחת ערב במופע. לינה: במרקש.

 

יום 11  יום  טיול ג'יפים אל האטלס הגבוה

נעלה על ג'יפים וניסע ליום נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה, נחצה את עמק אסני הזרועים בוסתנים וערוגות .נגיע לכפר אימליל לרגלי הר טובקל על כפריו הבֶּרבֶּרים ונבלה שעות בנופים פראיים ובלתי נשכחים, כולל ארוחת צהרים. לקראת ערב נחזור למרקש העיר האדומה וליבה הפועם של מרוקו. בערב נצא במאורגן למופע הפולקלור הגדול ביותר במרוקו, ערב ברברי טיפוסי להרי האטלס "הפנטזיה" כולל קבלת פנים על ידי אומנים ורוכבי סוסים וארוחות ערב באוהלים ססגוניים. ארוחת ערב במופע. לינה: במרקש.

 

יום 12   –  מרקש – קזבלנקה  שדה התעופה מוחמד החמישי– אירופה

בבוקר נעזוב את העיר מרקש וניסע  לשדה התעופה של קזבלנקה לטיסה לאירופה.

יום 13 אירופה – תל אביב

לאחר החלפת מטוס נגיע לארץ.

המחיר מבוסס על מינימום 15 מטיילים

אטלס רויאל טורס – מקבוצת חולון טורס { 1985 } בע"מ | יאטא    3720108  מקבוצת פלאנטו

רחוב קהילת ונציה 10 תל אביב  69400 | טל : 03-746-6777  | פקס :03-737-424-348 | 03-548-0678 | נייד : 0522-747-554

 רחוב סוקולוב 75 חולון 58283  | טל: 03-502-3777 | פקס : 03-501-2137

maorvic@yahoo.fr

www.morocco-trip-travel.com

[subscribe2]

מרוקו-ארץ אלף לילה ולילה

Comments

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב