ATLAS ROYAL TOURS

לראות מעבר ליעד

פורסם ע"י admin ב פברואר - 19 - 2013 0 תגובה

מרוקו היא ארץ בעלת רב- גוניות עשירה בנופים צבעים וריחות. ארץ של ניגודים. ההרכב האנושי ונופי הטבע הם שילוב מרתק למטייל בהרי האטלס מכוסי השלג ובמפלי האוזוד הגבוהים והיפים החוברים בין האטלס הגבוה לאטלס התיכון דרך החופים הנהדרים של האוקיינוס האטלנטי המשתרעים על פני 3,500 ק"מ ולחופיו יושבות ערים מודרניות לצד ערים עתיקות וצבעוניות .

בשפלה שבין הים לאטלס נמצאות הערים העתיקות מכנאס ופאס – ערים עם עושר ארכיטקטוני היספאני – מורי.פאס מוכרת כעיר דתית ותרבותית יותר מיתר ערי מרוקו. בעיר נמצאת האוניברסיטה העתיקה ביותר בעולם "אל קראווין" שם לימד הרמב"ם לאחר שמשפחתו התיישבה בעיר.

מדבר הסהרה התיירותי המיושב בתערובת של ברברים ונוודי הסהרה הנקראים גם שבט הטוארג,שבט עתיק יומין המוכרים כאנשים הכחולים עם תרבות עשירה משל עצמם ומסורת עתיקה של הכנת תכשיטים ייחודיים.

קניון הטודרה המפורסם וכמוהו עמק הדאדס בו ניתן לראות כמה מצורות הסלעים היפות ביותר במרוקו,סלילים ענקיים של אבן וולקנית אדומה שמתחת לה בנויים כפרים. נסיעה בדרך אלף הקסבות המפורסמת שנסללה בתקופת הפרוטקטורט הצרפתי מאפשרת מראה מרהיב בכפרים, בוסתנים ,בתי בוץ מתפוררים וקסבות עתיקות. אחת היפות והמפורסמות שבהן היא איית-בן-האדו – קסבה המשומרת על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.הקסבה משמשת כאתר צילום לסרטים רבים ומפורסמים.

מרקש הגדולה הבירה הדרומית של מרוקו היא ללא ספק המעניינת הציורית והחיה ביותר מערי מרוקו האחרות. במרקש מקומם של החלומות, המזימות, השווקים ואוכל מצוין. השוק האינסופי של מרקש שבו יש את אוסף האומנות ועבודות יד המרשים הגדוש והנפלא ביותר במרוקו שהיא ללא ספק אחת מיצרניות עבודות היד מהיפות שבנמצא – תיקי עור, סלים, קרמיקה, בגדים, גלביות, שטיחים, כלי נחושת אהילים, כלי כסף, תכשיטים וכל מה שאפשר להעלות על הדעת.

"ג'מע אל פנא" היא הכיכר המרכזית של מרקש ונמצאת בין הקוטוביה לעיר העתיקה."ג'מע אל פנא" של שעות היום היא לא הכיכר של שעות הלילה החל בשעות בין הערביים מתעטפת הכיכר בגלימה מוארת המשווה לה מראה דרמטי וקסום ויש אומרים אפילו מכושף שילוב של מספרי סיפורים, מרקידי נחשים, קוסמים, מוסיקאים, קוראות בקפה ובקלפים, מקעקעות בחינה ולהטוטנים. אל האווירה מתווסף אוכל טוב עשרות דוכנים רובם טובים המציעים את התבשיל המפורסם של מרוקו הטאג'ין – קדירת חימר שבתוכה מבושל בשר עם ירקות בבישול ארוך, קוסקוס ובשר על האש – קבבים, שישליק ונקניקיות פיקנטיות בלחם עגול טעים מאוד, תה מנטה ועוגיות מתוקות .

האטלס המקיף את מרכז מרקש הוא רכס גבוה ששיאו פסגת הטובקאל 4170 מטרים והוא המחוז הברברי של מרוקו עם תרבות ייחודית משל עצמו.

כל זה מאפשר למטייל בה הצצה מרתקת אל התושבים בערים ובכפרים ומפגש בנופים מדהימים של הרים, מדבריות, נאות מדבר ירוקות, קניונים יפהפיים וקסבות עתיקות של האוכלוסייה הברברית.

בהרי האטלס ניתן לשלב טיולים ברכב ובג'יפים אל תוך נופים מצוקיים פראיים ובין כפרים נידחים.

המסע במרוקו פוגש את הצד האנושי בערים האימפריאליות בשווקים ובימי שוק מקומיים ובסמטאות הקסבות כמו גם באזורים הנידחים של מרוקו שם מקיימים התושבים אורח חיים מסורתי.

במערב- באזור שבין האטלס לאנטי אטלס (טרודאנט) מגדלים את פרי הארגן המפורסם ממנו מפיקים שמן למאכל בעל טעם משובח ומוכר כעשיר בתכונות רפואיות וקוסמטיות נפלאות. מרוקו היא גם ארץ הזעפרן המכונה תבלין הזהב ושמן הזית ועשירה באינספור סוגים וזנים.

מרוקו היא ארץ הזורקת את המטייל בה בנסיעה קצרה מנוף אורבני ומודרני בערים המרכזיות אל כפר מסורתי אי שם בהרי האטלס ובקלות יכול למצוא את עצמו שקוע בחולות הזהובים של הסהרה. חוויה מרתקת בכל רגע ורגע.

בתחום התרבות מדובר בשילוב נהדר גם כן – מרוקו משלבת אירופאיות עם ערביות ואפריקניות וזה ניכר היטב בכל מקום.

כמו כן מציעה מרוקו מגוון רב של אפשרויות לחגיגה לילית ויש בה חיי לילה שוקקים וסוערים עם מועדוני לילה,קזינו ועוד…

טיול במרוקו מתאים לקבוצות מאורגנות, קבוצות קולינריות, טיולי שורשים, זוגות בירח דבש וכמובן לטיולי שטח ואתגר- ג'יפים, אופני הרים, טיפוס הרים, סקי ועוד…

כל זאת ועוד הופך את מרוקו ליעד שהפך להיות מאד פופולרי .

Marcelle s.bitton

 

 

ATLAS  ROYAL  TOURS

 

 

Comments

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב